Přeskočit na obsah
Zvýšíme vaše obraty pomocí affiliate marketingu - Blog - Z 0 Kč na 100.000 Kč

Z 0 Kč na 100.000 Kč

Dnes bychom vám rádi představili jakési zhodnocení loňského roku také z naší strany.

První, a tou nejdůležitější věcí, je to, že jsme vůbec nastartovali naši práci a plně se začali věnovat našim prvním klientům. Moc rádi bychom vám tak přiblížili příběh jednoho z nich, u kterého se nám za pouhých 8 měsíců podařilo nastartovat jeho obraty z úplné nuly na 100.000,-Kč.

affiliate

Síť inzerent/koncový klient

Psal se květen loňského roku a nás oslovil náš první klient s poptávkou správy nejen inzerentské, ale také publisherské kampaně. A právě o té druhé kampani je dnes řeč. Převzali jsme naprosto začínající kampaň, kde jediné, co bylo k dispozici, byl pouhý online prostor pro inspiraci koncového zákazníka. Když jsme si pečlivě prostudovali celou strategii a možnosti, které se zde nabízejí, napadlo nás, že musíme přijít s tou správnou koncovkou. Partnerovi jsme dali doporučení, kompletně jsme zajistili veškeré technické nastavení a propojení mezi sítěmi. A to i mimo sítě a začali jsme s měřením. Mezi tím jsme kampaň neustále optimalizovali, přicházeli jsme s inovacemi a novými technickými možnostmi, jak ještě více zužitkovat celý online prostor a veškeré interní kanály, se kterými lze v affiliate marketingu pracovat. Vytvořili jsme jakýsi prostor, kde každý klik znamenal peníze. Přičemž tento prostor napomáhal dalším inzerentům, kteří zde mohli umístit svůj brand a také jsme inspirovali koncového zákazníka, kde může právě nyní nakoupit. Veškeré interní kanály jsme důkladně propojili, vytvořili jsme jakýsi affiliate dashboard a celkové schéma toho, kde a jak která dlaždice, banner, weblayer nebo email funguje. Vytvořili jsme skoro malou síť mezi inzerenty a koncovými klienty.

affilaite

Vyhodnocení

Za dobu naší usilovné osmiměsíční práce na tomto projektu se nám dostalo sladké odměny. A to v podobě vyhodnocení posledního měsíce, kdy jsme partnerovi z počátečního nulového stavu přivedli až přes 100.000 korun. Nastavení, které jsme zde aplikovali, stále rozvíjíme. Už nyní můžeme konstatovat, že se rozhodně nebude jednat o výjimečný měsíc, jelikož už předchozí měsíce byly úctyhodné. I nyní, po novém roce vidíme, že trend nemá klesající tendenci.

affiliate

Noví klienti

Do správy se nám podařilo získat také nové klienty, kteří alespoň prozatím, a to jsme nuceni zaklepat, opěvují náš velmi proaktivní přístup. Jsme velice rádi pokaždé, když dostaneme pozitivní zpětnou vazbu, protože právě to je to, proč jsme se rozhodli do tohoto byznysu jít. Pomoci. Ukázat naši přidanou hodnotu. A nyní vidíme, že ti, kteří to s námi zkusili, jsou mile překvapeni.

Zpětná vazba

Zpětná vazba je o to důležitější, že jsme byli nuceni některé brandy prostě odmítnout spravovat. A to s tím, že by se obě dvě strany bohužel trápily. Nikoliv tím, že by produkt jedné či druhé strany nebyl vyhovující, ale zkrátka proto, že opravdu chceme být velmi profesionální. Pokud vidíme, že by affiliate marketing v některých případech prostě nefungoval, nechceme jej spravovat, a to i přes to, že bychom z toho nejspíše měli užitek. Druhá strana ne, a to nedopustíme. Pokud affiliate marketing sledujete delší dobu, víte, že ne každý produkt nebo brand se do tohoto modelu hodí. Je to přeci jen práce s lidmi, kterým je zapotřebí důkladně sdělit, co se prodává a motivovat je tuto věc také propagovat. To by se u některých, ať už zaběhlých nebo začínajících brandů, prostě nedalo aplikovat. Z takové spolupráce by vznikla akorát špatná nálada na obou stranách, a proto jsme byli nuceni několikrát říci “ne”, i když nás to samotné velmi mrzelo. Ale není všem dnům konec a třeba se synergie v této oblasti ještě někdy propojí.

affiliate

Noví kolegové

Velmi potěšující správou je, že jsme náš tým posílili o nové členy na pozicích Content Managera a B2B Sales Managera. Věříme, že se oběma novým kolegům bude u nás líbit a naše spolupráce bude efektivní.

affiliate

Loňský rok vs. letošní rok

Takto vidíme náš loňský rok my, mladá online agentura, která se v loňském roce teprve vydala do první linie pomáhat menším i větším e-shopům a partnerům. Pokud i vy chcete navýšit vaše obraty, nechat kompletní správu v naší péči a vydělávat díky affiliate marketingu, neváhejte se nám ozvat! Vše rádi zařídíme a vy se tak už o nic nebudete muset starat. Nechť (nejen) affiliate marketing roste v ČR i mimo ni i v dalším roce a vaše obraty a jejich zisky spolu s ním!

Váš tým SmartCont s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *