Přeskočit na obsah
Zvýšíme vaše obraty pomocí affiliate marketingu - Blog - AffilBox a práce s ním

AffilBox a práce s ním

affilbox recenze

Dnes bychom se rádi podívali na, ve světě affiliate marketingu již dobře známou, aplikaci AffilBox, její přidanou hodnotu, k čemu slouží a jak se s ní pracuje.

V poslední době se na nás obrací stále více klientů, kteří chtějí doporučení přímo na míru, ale vědí, že nechtějí mít příliš vysoký náklad dopředu ještě něž “to” celé začne. Z naší strany mají vždy na výběr: můžeme jít klasickou cestou affiliate sítí, můžeme pracovat v rámci přímé spolupráce a následném vyhodnocení (příliš nedoporučujeme), ale nabízíme také možnost AffilBoxu.

affilbox

Co to je?

Jedná se o aplikaci, nikoliv affiliate síť, která funguje přímo na vaší subdoméně e-shopu. Na této subdoméně se partneři mohou připojit do vašeho affiliate programu. Jdou tedy přímo k vám. Na této subdoméně se také odehrává celá affiliate spolupráce v oblasti měření, vyplácení, vyhodnocování či optimalizace. Obvykle toto vše spravuje affiliate manažer. V aplikaci je možné přizvat také další partnery přímo k vám do programu či skrze ni s partnery přímo komunikovat. Ale o tom si povíme více níže.

Proč pracovat s AffilBoxem?

Z naší strany, co by správce inzerentských účtů, hodnotíme AffilBox jako skutečně propracovaný, přitom přehledný a rychlý nástroj. Ne, nejedná se o žádnou placenou reklamu. Je to čistě názor, založený na zkušenostech s různými affiliate prostředími, se kterými spolupracujeme. Pokud jste tedy inzerent, který právě uvažuje nad koupí AffilBoxu, můžeme vám jej vřele doporučit. Momentálně nešlapete vedle. AffilBox je intuitivní, v češtině a přehledně vás vede k tomu, abyste si od samého začátku nastavili svůj účet tak, aby skutečně zaujal partnera na druhé straně. Je to samozřejmě také trochu o vaší kreativitě, případně vašeho affiliate manažera. Vždy se může stát, že něčemu nebudete rozumět. Ale pro tyto případy zase bezvadně funguje support AffilBoxu, se kterým i my sami máme skvělou zkušenost.

Samozřejmě se setkáváme s tím, že zde visí malý “strašák” v podobě měsíčního poplatku nebo případně investice kolem 20 000 Kč/rok, kterou si klient předplatí aplikaci na rok dopředu. Ale každá služba, aplikace nebo práce něco stojí nebo ne? Stojí to za to? Jaké jsou výhody? Proč tuto cestu zvolit? Pojďme si říci více.

Aplikace nás dovedla k tomu, že účet již máme založený. Co dál? Práce s partnery může začít. Zde zřejmě přichází ta chvíle, kdy si říkáte “na tohle já nebudu mít čas” nebo “tohle se mi řešit nechce”. AffilBox však nabízí řadu specialistů vč. naší agentury SmartCont, která vám plně zaštítí celé vedení affiliate programu. V podstatě vám stačí pouze si AffilBox objednat, zaplatit a vše ostatní už řešíme my za vás.

AffilBox nabízí dvě možnosti předplatného pro inzerenty. Můžete si jej objednat na bázi měsíční platby nebo přímo na celý rok. Nezapomeňte, že máte 14 dní na zkušební období zcela zdarma.

Jaká je přidaná hodnota?

Při výběru jakou cestou jít, když si právě zakládáte svůj affiliate program je dobré zvážit také to, jaké nasazení máte, kolik času práci s affilem plánujete věnovat a jak moc jste vlastně otevřeni spolupracovat s partnery, když vznesou své požadavky pro exkluzivní spolupráci.

My vnímáme AffilBox jako nástroj, kde spolupracují téměř na přímo inzerent a jeho vydavatel. Vy, jakožto e-shop a vaše značka jste přímo zaujali konkrétního vydavatele, a proto se hlásí do vašeho programu. Má chuť propagovat právě vás. Nikoliv celou řadu dalších ve vaši kategorii. Samozřejmě může, ale v tuto chvíli máte jedinečnou možnost partnera zaujmout a motivovat právě vy. Pokud inzerent zve partnera do programu, má zase seriózní zájem, aby jej zastupoval právě vybraný vydavatel. Vládne zde tak již od počátku spolupráce úzký vztah mezi inzerentem a jeho vydavatelem. Nyní je ten čas, kdy má dojít ke schůzce, telefonátu a téměř ihned k vykomunikování exkluzivního zastoupení za výhodných podmínek pro obě strany. Je potřeba si na obou stranách nastavit cíle a očekávání. Abychom to popsali lidsky – je to tak nějak “bližší kontakt”, na kterém to celé stojí, protože affiliate marketing je ve veliké míře o vztahu mezi inzerentem a vydavatelem. To vyústí ve vzájemnou spolupráci.

affiliate marketing

Jak to celé probíhá?

Po objednání služby je zapotřebí si na své doméně vytvořit subdoménu, na které poběží celý váš affiliate program. Subdoména však míří na servery AffilBoxu, nemusíte se obávat nějakého zpomalení vašeho e-shopu. Posléze vás AffilBox velmi intuitivně vede ve svém tutoriálu v praxi, co kde naleznete, jak implementovat tracking kód, který sleduje kliky a druhý konverzní kód. Dále jak připravit svoji první kampaň nebo jak přizvat partnery do programu. Ukáže vám, kde následně můžete vyhodnocovat její úspěšnost, kde přidávat reklamní podklady nebo jak nastavit provize a motivační bonusy pro partnery.

To vše a nejen to za vás hlídá SmartCont.

smartcont affiliate

Jdeme pracovat

Nyní jsme připraveni a můžeme začít s akvizicí prvních partnerů. Nutno podotknout, že aplikace spolupracuje s řadou externích pluginů jako je MailChimp a SmartEmailing pro emailové kampaně na partnery. A nebo také přímé napojení na Shoptet, PrestaShop či WordPress. O každém partnerovi zde vidíte přesné informace a pokud jste analyticky zaměřený typ člověka (a v affiliate marketingu byste měli být), v rámci reportingu se můžete velmi jednoduše podívat co vám funguje a co naopak potřebujete posílit. Který partner vede jaký traffic k vám na web, jaké je vaše PNO za určité období, kolik konverzí který partner přivedl a v jaké výši. Ale v rámci reportingu můžete jít i mnohem dále, pokud si správně nastavíte na začátku kampaně vaše UTM měření pro Google Analytics, můžete vyhodnocovat skutečně dopodrobna atribuční cesty či chování klienta, kterého přivedl daný partner. Zejména, pokud je váš prodej zaměřený na sběru leadů, zde tak můžete odvodit, zda vám partner vede kvalifikované leady. Nechybí zde ani možnost nasazení vlastního feedu pro srovnávací weby či katalogy nebo třeba také postback pro cashbackové portály. Aplikace také disponuje se svým vlastním katalogem publisherů, tudíž základní akvizici provedete přímo v ní. Ostatní vyjednávání už ale za vás robot ani aplikace neudělá. AffilBox je tak připraven na vše, co se v rámci affiliate marketingu týče.

Jsem vydavatel

affiliate publisher

AffilBox funguje naprosto jednoduše ať už jste inzerent nebo vydavatel. Jak už jsme popsali výše, je to velice intuitivní aplikace. Nesmíme zapomenout na to, že toto prostředí je vhodné pro naprostého laika. I když se s affiliate světem teprve seznamujete, začali jste psát blog, natáčet videa nebo dávat příspěvky na sociální sítě a chcete tuto práci nechat zpeněžit, AffilBox Vám v tom může být velmi dobrým nástrojem. Proč? Jelikož AffilBox disponuje téměř vlastní malou wikipedií přímo na svém webu a pod sekcí “nápověda” vás provede téměř celý světem affiliate marketingu. Od úplných začátků, od registrace do daného programu, přes zapojení se do kampaně, poslech affiliate podcastů, učení se ve slovníku pojmů, až po následné vybudování pravidelného příjmu z efektivní reklamy. AffilBox vás vším provede přímo ve svém prostředí. I zde platí, že pokud si náhodou nebudete vědět rady, téměř ihned vám odepíše zkušený kolega nebo kolegyně z technické podpory.

Shrnutí

affiliate marketing

Pokud nás osloví klient, nikdy jej “nepřesvědčujeme” o tom, jaká volba je “správná”. Každému opravdu může sedět a vyhovovat něco jiného. Může se stát, že e-shop není ve fázi, kdy by mu sedla právě tato varianta. Může se stát, že e-shop vůbec není vhodný pro zapojení do affiliate marketingu. Agentura SmartCont dává doporučení na základě zkušeností v olbasti affiliate marketingu, Tudíž, obecně vzato, aplikaci AffilBox můžeme doporučit všemi deseti, a to jak menším e-shopům, tak velikým a silným brandům. Tato práce je o komunikaci a navázání vztahů a obě tyto entity se v AffilBoxu skutečně dobře daří vyvíjet.

Pokud jste dočetli až sem a zajímá vás, jak spolupráce probíhá, jak případně vypadá affiliate marketingová cesta v rámci AffilBoxu, obraťte se na nás. Jak už jsme zmínili, třeba to nebude vhodná cesta právě pro váš brand nebo zrovna nebudete v pozici, kdy vám bude sedět. Ale za zkoušku, která je zdarma, skutečně nic nedáte. A za schůzku s námi také ne. Maximálně si odnesete ušitou strategii přímo pro vás. Poradíme vám, která cesta je pro vás nejlepší a to i pokud už máte svůj AffilBox a nevíte si rady nebo na něj prostě jen nemáte čas. Zanechte nám kontakt. Rádi převezmeme “kormidlo” a poplujeme společně!

affiliate spoluprace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *